Jak wyjść PO PROSTU do ludzi?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

WSZYSTKO, co sprawia, że nie odważasz się być w pełni sobą, autentycznym, prawdziwym, niepohamowanym. WSZYSTKO, co sprawia, że powstrzymujesz się, krytykujesz, rezygnujesz, zniechęcasz, odwlekasz, nie odważasz. WSZYSTKO, co sprawia że stajesz się ostrożny, przemyśliwujesz, zastanawiasz, wybierasz, czyli ODRZUCASZ – TO ZŁUDZENIA.

Cokolwiek, czyli jakakolwiek treść (złudzeń) w postaci: racjonalizacji, prawd, wspomnień, wiedzy płynącej z doświadczeń, lęku czy wizji katastrofy – nie zmienia Prawdy o tym, że są to ZŁUDZENIA.

Jedynie WIARA W NIE (zawierzanie myślom, których jedynym celem jest powstrzymać Ciebie przed doświadczeniem Pełni Siebie, Prawdy, Wolności i bezwarunkowego Szczęścia) sprawia, że twoje „widzenie” staje się błędne. A przecież to właśnie „widzenie” jest wszystkim, czym się kierujesz i co bierzesz pod uwagę reflektując nad sytuacją, w jakiej się znajdujesz.

I pomyśl tylko – jeśli „widzenie” jest błędne – wszystkie wysnute na nim wnioski, uświadomienia, powzięte decyzje – choć logiczne, będą BŁĘDNE.

Tak to się właśnie odbywa od dawien dawna, wszędzie i zawsze. I to jest właśnie Koło Cierpienia, zwane Kołem Samsary, kręgiem reinkarnacyjnym, kołowrotkiem, uwięzieniem w schematach, w umyśle, w Matrixie czy w jakiejkolwiek innej nałożonej gdzieś kiedyś, etykietce. Wszystko to to samo.

A WYJŚCIE do ludzi, tak PO PROSTU jest dokładnie tym samym, co WYJŚCIE z tego koła (jak zwał, tak zwał, bez znaczenia).

I właśnie dlatego dziś podejdę do TEGO od TEJ strony.

***

Mam dla Ciebie dwie wiadomości. Dobrą i jeszcze lepszą.

Pierwsza jest taka, że PRAWDZIWE ROZWIĄZANIE (czyli fundamentalne, totalne, raz na zawsze) jest JEDNOCZEŚNIE ostatecznym rozwiązaniem WSZYSTKICH twoich problemów w każdym możliwym aspekcie życia.

Druga to to, iż NIE ISTNIEJE INNE ROZWIĄZANIE!

To niezbyt dobra wiadomość – możesz teraz pomyśleć.

Czyżby? To najlepsza wiadomość, jaką możesz dostać. Bowiem dzięki niej oszczędzisz, Bóg jeden wie ile, czasu, pieniędzy, zdrowia i życia, które pożytkowałbyś na szukanie rozwiązania w poradnikach, nagraniach video, kursach rozwoju osobistego itp. itd. Nie mówiąc już o frustracji, której doświadczasz za każdym razem, kiedy orientujesz się, że u KOGOŚ to działa, a u ciebie – nie. Nawet jeśli na chwilę coś się zmienia, w środku WCIĄŻ czujesz strach, stres i obawę PRZED LUDŹMI (co pomyślą, co powiedzą, jak zostaniesz potraktowany i jak się ostatecznie przez to będziesz czuł).

A teraz nieco dygresyjnie, acz fundamentalnie: TEN STRACH PRZED LUDŹMI JEST STRACHEM PRZED SAMYM SOBĄ.

Dygresyjnie, bo w tym momencie nie powinno Cię to interesować. Fundamentalnie, bo po przeczytaniu do końca tego artykułu, stanie się to dla Ciebie jasne jak słońce.

Mistrzowie Życia na pytanie: jak wyjść PO PROSTU do ludzi? odpowiedzieliby: PO PROSTU WYJDŹ DO LUDZI.

Jednak dla CIEBIE w ogóle nie wydaje się to być takie proste. Wręcz przeciwnie: to cholernie trudne! Bo przecież jest tyyyyyle ALE.

I właśnie dlatego piszę teraz dla Ciebie ten artykuł.

Wszystkie, dokładnie wszystkie ALE jakie pojawiają się w wyobrażonej nawet teraz sytuacji, w której miałbyś WYJŚĆ do ludzi – prawdziwy, autentyczny, PO PROSTU – TO ZŁUDZENIA!!!!

Zwróć uwagę, jakie one wszystkie wydają się prawdziwe, jakie namacalne, jakie pewne. Już WIESZ jak się będziesz czuł, jak zostaniesz potraktowany, masz milion scenariuszy o tym, jak coś idzie nie tak, jak ktoś cię „zjada”, zabija wzrokiem, spalasz się ze wstydu, rujnujesz swój wizerunek, zostajesz skrzywdzony, czujesz się tak, jak najbardziej na świecie nie chciałbyś się czuć (ponownie*).

*Ponownie, ponieważ już tak się kiedyś, daaawno temu czułeś, ale znalazłeś na to sposób, swoją strategię (maskę), która działa. Co prawda jako tako i co prawda ceną za nią jest cierpienie związane z niemożnością bycia autentycznym, niemożnością chronienia Siebie, swojej Wolności, swojego Wewnętrznego Dziecka, które tak bardzo pragnie wyrażać to, Co Jest. Ale lepsze takie cierpienie, niż PONOWNE doświadczenie krzywdy ze strony innych ludzi.

Jeśli się rozmarzyłeś teraz nad swoją trudną przeszłością i tym, jacy ludzie są straszni, okropni, podli, nieczuli i jakimi potrafią być skurwysynami – przypomnę Ci jedną, najważniejszą rzecz, o której wciąż zapominasz – RZECZYWISTOŚĆ, JAKIEJ DOŚWIADCZASZ JEST EFEKTEM TWOJEGO POSTRZEGANIA. Nie inaczej. Postrzegając ludzi jako takich właśnie zimnych skurwysynów – spotykasz ich na każdym kroku. Ba, sam taki się stajesz, nawet jeśli skrywasz to pod maską miłosierdzia. I Ty o tym wiesz, a przede mną udawać nie musisz, bo WIEM jak to działa i inaczej być nie może. Żelazna zasada. Stąd cała nienawiść do siebie, którą od czasu do czasu rozpoznajesz. I nie ma znaczenia, czy się do tego przyznajesz, czy nie. Prawda JEST, a ja WIDZĘ PRAWDĘ, bo NIĄ JESTEM (nie ma innego widzenia Prawdy niż BYCIE NIĄ, tak na marginesie).

Złudzenia to JEDYNA przeszkoda w drodze do Siebie. A ponieważ przeszkodą są złudzenia – PRZESZKODA nie istnieje (coś, czego budulcem są złudzenia, samo jest złudzeniem). Istnieje tylko wiara, że ludzie są tacy, jakimi ich postrzegasz. A ludzie w twojej rzeczywistości stają się za sprawą twojego postrzegania takimi właśnie – i to napędza błędne koło, z którego nie ma wyjścia.

No chyba, że STANIESZ W PRAWDZIE.

Czytelnia

Dominika Radwańska

Naiwność

Jest jedna rzecz, która zdumiewa mnie nieustannie i zawsze.
O ile znane są mi mechanizmy działania ludzkiego umysłu oraz zapędy i motywacje, wobec których człowiek jest po prostu bezsilny

Dominika Radwańska

GORĄCY ZIEMNIAK w Polu

Jest jedna rzecz, która zdumiewa mnie nieustannie i zawsze.
O ile znane są mi mechanizmy działania ludzkiego umysłu oraz zapędy i motywacje, wobec których człowiek jest po prostu bezsilny

Wydarzenia

Komentarze

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments