Jestem Narzędziem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Zamiast skupiać się na brakach, gdzie wiodą myśli i głowa, poświęć tę chwilę na zobaczenie tego, co aktualnie masz i możesz rozdawać. A masz tego sporo. Zobacz choć jedną taką rzecz – to mogą być np. Twoje doświadczenia, być może te najtrudniejsze, którymi możesz się podzielić, by dać przykład jak można sobie poradzić, albo jakieś Twoje kompetencje i umiejętności, które zachowywałeś do tej pory dla siebie, a z których inni mogliby czerpać i dzięki nim się poszerzać, albo coś z Twojej własnej historii. Niech to będzie Twój punkt wyjścia. Bo widzisz, to jedyna ścieżka, żeby wyjść z pułapki nieporadności i niedoskonałości: rozdawać, szerzyć, powielać to, co już masz (co czujesz, ze masz). I wtedy przyjdzie cała reszta, której brak odczuwasz TERAZ. Bo jedynym sposobem, żeby nauczyć się (Bezwarunkowej) Miłości – a to jedyny cel Twego życia – jest dawanie i dzielenie się tym, co masz. Odwrotnością natomiast (główny cel ego) jest kurczenie się, zamykanie na sobie i podtrzymywanie oddzielenia – a to właśnie robisz, kiedy skupiasz się na swoich brakach i naprawianiu siebie. Poczuj różnicę w energii tych postaw – ekspansja na zewnątrz z tym, co masz (choćby to była przysłowiowa ostatnia kromka chleba czy uśmiech) vs. kurczenie się do środka (zatrzymywanie wszystkiego dla siebie + racjonalizacja, że tak trzeba, „bo najpierw muszę to i to…”). Zatrzymaj się i poczuj jak Twoje Serce i cały Twój organizm reaguje kiedy wyobrażasz sobie każdą z tych energii. A prościej: przypomnij sobie swoje samopoczucie, kiedy coś dajesz, jesteś pomocny i otwarty, i to, kiedy zamykasz się w sobie skupiony na własnym nieszczęściu i problemach „do przepracowania”. Jeśli miałbyś do wyboru spędzić czas z osobą szerzącą i osobą skupioną na swoich problemach – czyje towarzystwo byś wybrał? A to tylko kwestia decyzji, jaką postawę wybieram przybrać. Bo „problemy” znajdą się u każdego, jeśli będzie ich szukał (u oświeconych mistrzów również) – tym, co cię od nich różni, jest wybranie skupienia na sobie zamiast na szerzeniu tego, co już masz. Oświecenie jest efektem szerzenia siebie, a nie naprawiania siebie!

Aby móc to wybrać, potrzebujesz nie mieć żadnych wątpliwości odnośnie tego, czego najbardziej pragniesz – czyli iść w 100% w zgodzie z Twoim Sercem. Tak wybierasz bycie Narzędziem Wszechświata i cały oddajesz się do dyspozycji, by szerzyć to, po co tu jesteś – a rozpoznasz to poprzez rozpierającą radość w Sercu i cudowne czucie inspiracji. Tym samym wybrałeś pozostawić wszystko, co nie służy wyższemu dobru, czyli co służy tylko twojemu (ego) interesowi. A ponieważ w Rzeczywistości wszystko jest dokładnie odwrotnie, niż wydaje się racjonalnemu umysłowi, tak naprawdę wszystko co służy innym, służy Tobie, a to, co wydaje Ci się, że służy Tobie, w Rzeczywistości tylko jeszcze bardziej Cię odcina od tego, czego na głębokim poziomie pragniesz.

Iście za Głosem Serca jest tym samym, co oddanie Siebie jako Narzędzia. Jeśli czujesz opór, by stać się Narzędziem, oznacza to, że wciąż pozostajesz pod panowaniem ego (wciąż cenisz bardziej coś nieprawdziwego (horkruksy), przez co odgradzasz sam siebie od oświecenia, szczęścia, spełnienia). Wybór między Sercem a rozumem jest pozorny, bo tak naprawdę istnieje tylko jedna droga: droga Serca. Drugą drogą jest po prostu nie wybranie jedynej drogi, a więc zatrzymanie. A pozostając w bezruchu odczuwasz nasilający się dyskomfort i poczucie bezsensu – bo tak w istocie jest. Kiedy nie idziesz za głosem Serca, jesteś zupełnie bezużyteczny, a wszystko co robisz jest bez sensu i bez znaczenia. Jeśli widzisz w tym sens, to tylko dlatego, że ego Cię o tym przekonuje – stąd dla wszystkich „rzeczy”, które robisz z głowy, bo to rozsądne, bo tak trzeba, bo powinieneś, bo musisz – potrzebne są racjonalizacje, czyli myśli uzasadniające dlaczego to robisz. Podczas gdy iście za Sercem nie potrzebuje żadnych uzasadnień, bo wszystko, co w ten sposób tworzysz, jest użyteczne, dobre i Wszechświat dba o to, żebyś tak tego doświadczał: pojawia się uczucie szczęścia, radości, miłości… no i cuda. Wszystko Ci sprzyja, masz „fart”, występują szczęśliwe zbiegi okoliczności itp.

Wbrew temu, co funkcjonuje jako powszechne przekonanie w środowiskach rozwojowych, nie można być trochę tu, trochę tam. Godzić umysłu z Sercem. A to dlatego, że tylko pozornie obie te „ścieżki” są równe. W Rzeczywistości istnieje tylko jedna z nich, a druga jest fałszem. Wybierając trochę fałszu, wybierasz fałsz. Jeśli jesteś zdecydowany wybrać Prawdę, musisz wybrać ją całkowicie. Tak jak nie jest możliwe, aby być trochę w ciąży. Umysł czytając te słowa będzie im zaprzeczał, bo nic innego zrobić nie może. W końcu cała racjonalność wywodzi się z niego, a czyż racjonalnym nie jest godzenie dwóch skrajności? Wybierałam to przez kilka lat, tym samym więżąc siebie w pułapce ego. I nie mogłam zrozumieć, co mnie blokuje. Wolność i ulgę nie do opisania poczułam dopiero wówczas, gdy zaufałam i oddałam się w 100% Sercu – wtedy poczułam się cudownie spełniona i poczułam, że nic innego nie chcę. To tego przez całe swoje „świadome” życie szukałam.

Niewielu dojrzało dziś do tego wyboru, ale wiem, że część z Was tak. Wszystkie osoby, z którymi aktualnie pracuję na sesjach indywidualnych też to poczuły. Nikt nie trafia do mnie przypadkiem, nikt kto nie czuje Prawdy, nie będzie w stanie znieść tego, co tu napisane. Jeśli jednak czytając ten tekst, rezonuje on z Twoim Sercem – to jest właściwy moment dla Ciebie. Jesteś Prawdziwym Nauczycielem.

Z miłością
Dominika

Czytelnia

Dominika Radwańska

Ściga cię twoje własne złudzenie

Jest jedna rzecz, która zdumiewa mnie nieustannie i zawsze.
O ile znane są mi mechanizmy działania ludzkiego umysłu oraz zapędy i motywacje, wobec których człowiek jest po prostu bezsilny

Dominika Radwańska

Szczerość – miłość czy skurwysyństwo?

Jest jedna rzecz, która zdumiewa mnie nieustannie i zawsze.
O ile znane są mi mechanizmy działania ludzkiego umysłu oraz zapędy i motywacje, wobec których człowiek jest po prostu bezsilny

Wydarzenia

Komentarze

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments