Świadomy człowiek mówi „spierdalaj”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Nie zdajesz sobie sprawy jak potężna jest moc twojego umysłu do tworzenia, a jest taka, bo powstałeś „na obraz i podobieństwo” swojego Stwórcy. Rozejrzyj się wokół – wszystko, co widzisz oczami ciała, stworzył Twój umysł. Potężniejsza od umysłu jest tylko Prawda.

Dlaczego bycie prawdziwym bardziej się opłaca (dlaczego jest to jedyny, właściwy dla Ciebie wybór)?

Bo wtedy zawsze wygrywasz!

Wyobraź sobie sytuację, w której obcujesz z drugą osobą i ona nie akceptuje jakiejś Twojej cechy, czyli czegoś, co jest Tobą. Kiedy powstrzymujesz się od ekspresji tej cechy, czujesz dyskomfort – przestajesz być w zgodzie ze Sobą, a więc automatycznie stajesz się nieszczęśliwy. To czujesz w Sercu, ale jeśli jesteś od niego odcięty, możesz tego nie zauważyć, zamiast tego mieć tylko odczucie, że coś jest nie tak, że jest Ci źle, popaść w stany depresyjne, mogą pojawić się kompulsywne zachowania, takie jak zajadanie, stosowanie używek lub antydepresantów, albo twoja podświadomość znajdzie jeszcze inny sposób, by to zakomunikować (jej pomysłowość jest ogromna). „Nie wiedzieć czemu” czujesz się coraz gorzej, a taki stan może trwać chwilę albo latami. Ostateczny wynik: ciągłe nieszczęście, do tego pogłębiające się.

Teraz wyobraź sobie sytuację, w której ktoś nie akceptuje jakiejś Twojej cechy, czyli tego, co jest Tobą, a Ty wiesz, że tylko trwając przy Sobie, będziesz szczęśliwy. Wobec powyższego, trwasz bezkompromisowo przy Sobie, chętny, by zapłacić za Siebie każdą cenę – wynika to z Twojej mądrości (bo wiesz, że kiedy ty jesteś szczęśliwy, osoby wokół ciebie też są szczęśliwe i na odwrót), miłości i szacunku do Siebie i innych (nie musisz siebie ani innych okłamywać, że jesteś inny, niż jesteś, nie narażasz też żadnej innej istoty na obcowanie z osobą głęboko nieszczęśliwą, jaką stajesz się, wyrzekając się Siebie w imię obojętnie czego, ale zawsze jest to złudzenie, które stawiasz wyżej niż siebie samego).

Wówczas są dwie możliwości:
Pierwsza, to że osoba, która cię nie akceptuje takiego, jakim jesteś, wycofuje się z tej relacji, czyli odpada. Bo nie rezonuje z prawdziwym Tobą. Ty pozostajesz w swojej Prawdzie i pozostajesz szczęśliwy. We Wszechświecie nie ma pustki, więc zwolnione miejsce w Twojej przestrzeni szybko zapełni się nowym, tym, co zarezonuje z Twoim Sercem, a więc z czymś, co będzie Ciebie akceptować dokładnie takim, jakim jesteś. Efekt: jesteś szczęśliwy! I ta druga osoba też!

Druga możliwość jest taka, że wówczas, kiedy stoisz bezkompromisowo przy Sobie, ta druga osoba w relacji się zmienia, wycofuje swoje żądanie, byś się zmienił i zaczyna Cię nie tylko akceptować Takim, Jakim Jesteś, ale też pojawia się w niej szacunek do Ciebie. Efekt: jesteś szczęśliwy! I ta druga osoba też!
Na marginesie, jest to jedyny sposób, w jaki możemy „zmieniać” innych ludzi. Jednak absolutnie nie możemy oczekiwać, że ta opcja się wydarzy. Sama taka życzeniowość natychmiast blokuje cały proces i staje się kolejną przyczyną nieszczęścia, która właśnie weszła do naszego życia tylnymi drzwiami.

Właściwa postawa brzmi: Stoję przy Sobie za wszelką cenę. Każdą zapłacę chętnie. Nie ma nic ważniejszego, niż Ja (w tym zawiera się Mądrość, którą umysł próbuje sabotować mówiąc: egoista). I pozwolić życiu płynąć, a rzeczom odchodzić, przychodzić, zaskakiwać.

Jeśli odczuwasz jeszcze jakiś dyskomfort, płynący z umysłu, dotyczący tego, że zachowując taką postawę, sprawisz komuś przykrość, wiedz, że ta osoba POTRZEBUJE TEJ WŁAŚNIE LEKCI OD CIEBIE. Ale nie ty ją „wymierzasz”, ty jedynie podążasz za Głosem Serca – na tym polega proces nauczania, który opisałam w tekście „Nauczyciel i Nauczyciel”.

I to tak naprawdę wszystko, co jest do robienia w życiu, jeśli chodzi o relacje z innymi ludźmi.

Takie proste, (a takie trudne?) – jak mawia moja mama.

Z miłością
Dominika

Czytelnia

Dominika Radwańska

Daj ludziom prawo, by cię nie lubili

Ten tekst, jak żaden inny, obrazuje prostą i zawsze obecną zasadę twego nierozerwalnego związku z innymi ludźmi i ze wszystkim, co jest.

Dominika Radwańska

Noś prawdę dumnie

Największy błąd, jaki popełniasz, człowieku, w swoim życiu to wstydzenie się prawdy o sobie.
Masz tak kiepskie zdanie na swój własny temat, że za wszelką cenę starasz się zmienić, a w międzyczasie ukrywasz, powstrzymujesz, ganisz i lękasz się tego, jaki naprawdę jesteś.

Dominika Radwańska

Jak „wejść” w bezwarunkową miłość?

Bezwarunkowa Miłość jest tak naprawdę jedynym, co charakteryzuje Boga, Prawdę i rozwiązanie, czyli zakończenie tułaczki po życiu jako sinusoidzie z obecnością cierpienia.

Wydarzenia

Komentarze

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments