Największa pułapka, w jaką wpadła ludzkość?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

„Związek” damsko-męski lub inny tzw. romantyczny, to jeden z tych tematów, który często bywa przeoczany w refleksji, jakiej osoby poszerzające świadomość, poddają kolejne aspekty swojego „życia”. To jeden z tematów, w którym przenosisz swoje zakotwiczenie w zewnętrznej „prawdzie”, czyli w przekonaniach, w które uwierzyłeś, czyli w czymś, co w ogóle nie jest Twoje (nie jest Twoją Prawdą). I ze względu na silne braki, które odczuwasz, dla ego wygodniej jest pomijać ten aspekt podczas weryfikowania, które elementy „życia” są tak naprawdę zgodne z Tobą, a które są programami z zewnątrz. Zwrócenie uwagi na konieczność weryfikacji tego aspektu ewidentnie utrudnia podtrzymywanie błędnego, jak się za chwilę okaże, przekonania na temat „związków” przez wszelkie środowiska z jakimi masz do czynienia, również te rozwojowe. Innymi słowy, jeśli jesteś osobą świadomą, przebudzoną, rozwijającą się, raczej będziesz poszukiwał recepty na udany związek, niż będziesz skłonny poddać w wątpliwość samą ideę związku.

Prawdopodobnie na którymś etapie czytania tego tekstu, a być może już teraz, poczujesz, jak rodzi się w Tobie opór przed tym, co tu napisane. Opór, niezgoda i bunt w towarzystwie jeszcze jakiś emocji. Tymczasem tego typu reakcje to zawsze niechybny znak, że ego czuje się zagrożone, bo jego wytworzony system myślowy, oparty na przekonaniach, czyli na fałszywych założeniach, z których pochodzi twoja „prawda” (a pamiętaj, że każda teoria, nieważne jak spójna i logiczna, jeśli wywodzi się z fałszywych przesłanek, cała jest fałszywa), bliski jest w tym momencie zdemaskowania, zobaczenia jako nieprawdziwy, czyli rozsypania się w pył. Wiedz, że dopiero wówczas, gdy ów fałszywy system myślowy rozsypie się w pył, zobaczysz Rzeczy Takimi, Jakimi Są. Zobaczysz Prawdę. A Prawda Cię wyzwoli.

Zwracaj zatem szczególną uwagę na wszelkie przekonania (swoją prawdę), których za żadne skarby nie chcesz poddawać w wątpliwość i których jesteś skłonny bronić własnym życiem – to ego jest zdeterminowane, by ich bronić, ponieważ ego jest z nich zbudowane! Kiedy nie ma przekonań – nie istnieje. Ego to nie żaden „byt”, a wszystkie przekonania, które uznałeś kiedykolwiek za swoją „prawdę”. Poddając je pod weryfikację, jedno po drugim, rozpuszczasz konstrukt ego, aż stajesz się Czystą Prawdą. W rzeczywistości cała walka w obronie swojej „prawdy” jest walką ego o przetrwanie, a więc odczuwać to będziesz dosłownie jako walkę o życie. Miej tego świadomość, kiedy pojawia się w Tobie bezwiedny opór, bunt i silne odczucia niezgody, bo dzięki tej otwartości, zapewniam Cię, że pójdzie z górki. A to dlatego, że ostatecznie Prawda jest w Tobie i kiedy nic już jej nie przesłania, sama wyłania się z całą swą mocą i wszystkimi towarzyszącymi jej cudami, o czym po prostu będziesz wiedział. Prawda nie wymaga obrony, fałsz wzbrania się rękami i nogami, bo jest zawsze zagrożony – tym, co mu grozi w każdej chwili jest ZDEMASKOWANIE. Niech to będzie Twój kompas. Zaufaj.

Tym masowym przekonaniem, które zwodzi nawet najbardziej rozświetlone umysły, jest to, że mamy się wiązać z drugim człowiekiem na całe życie, albo przynajmniej na bardzo długo, czyli mamy tworzyć TRWAŁE ZWIĄZKI. Że potrzebujemy tzw. drugiej połówki. Że to jeden z przynależnych życiu aspektów.

Jeśli przyjrzysz się temu przekonaniu, natychmiast zobaczysz, że stoi ono w sprzeczności z całą Prawdą, którą do tej pory odkryłeś o świecie i rządzących nim prawach. Przyjrzyjmy się tym prawom, a przynajmniej niektórym:

  1. W świecie formy nie ma nic trwałego.
  2. Jedyną pewną rzeczą na tym świecie jest Zmiana.
  3. Twoją jedyną funkcją na tym świecie, jest bycie Sobą (podążanie bezkompromisowo i w każdej chwili za Głosem Serca).
  4. Żyj w tu i teraz (innego życia nie ma)

Odwołując się do punktu pierwszego, widzisz, że „budowanie trwałego związku” jest niemożliwe, pozostaje zatem w sferze fantazji i życzeniowości, a życzeniowość to domena ego, bo tylko dzięki niej (projekcja przyszłości), ego zapewnia sobie trwanie na swym tronie, czyli panowanie nad Tobą, o potężna Istoto, którą w rzeczywistości Jesteś, ale czego nie doświadczasz właśnie ze względu na to, że oddałeś swój tron.

Jeśli pomyślisz o związku takim, jaki istnieje w twoim wyobrażeniu, prędzej czy później wyłoni się jego immanentna cecha, jaką jest STABILIZACJA. Trwanie w tym wyobrażeniu jest niczym innym, jak samooszukiwaniem się, czasem przez całe życie, bo wówczas nie jesteś w stanie dostrzec Prawdy, o której mówi drugie, przywołane tu prawo Wszechświata – stabilizacja nie istnieje w Prawdzie, każda Chwila Obecna jest zupełnie nowa, inna – dostrzegasz to natychmiast, kiedy wybierasz UWAŻNOŚĆ, czyli Rzeczywistość zamiast życzeniowości i fantazji ukutych w umyśle, czyli w sferze wirtualnej, której jedynym tworzywem jest odtwarzanie życzeniowości, czyli ciągle wytwarzanie złudzeń.

Po trzecie, kiedy jesteś uważny na Głos Serca, kiedy zawsze podążasz za intuicją, prędzej czy później ona powie Tobie: to już nie to. Albo powie Ci: idź w lewo, podczas, gdy podtrzymywanie związku wymagałoby pójścia w prawo (dylematy, których z pewnością każdy nie raz doświadczył pomiędzy Sercem a rozumem). Jeśli się rozwijasz do Pełni, do Oświecenia, do Połączenia, konieczne jest, byś poddał się CAŁKOWICIE Wyższemu Przewodnictwu. Jeśli jeszcze nie czujesz się spełniony to dlatego, że nie poddałeś się zupełnie. Nie ma innej drogi, jak przez całkowite poddanie. Tak więc albo idziesz na 100% za Głosem Serca (bezkompromisowo i w każdym aspekcie swojego życia, nie ma dla Ciebie nic ważniejszego, niż wybieranie za każdym razem w zgodzie z Sercem – a to się wiąże z poświęceniem dokładnie WSZYSTKIEGO, co na ten moment jeszcze cenisz bardziej), albo, MIEJ TEGO ŚWIADOMOŚĆ, wybierasz pozostać pod panowaniem ego, w pułapce, zdetronizowany, wobec „haków”, jakie sam na siebie założyłeś wierząc czy uważając, że cokolwiek ze świata złudzeń, ze świata pozorów, z tzw. doczesnego, ziemskiego życia, jest warte więcej, niż Oświecenie, czyli odzyskanie Siebie (albo nazwij to, do czego dążysz, jak chcesz i czujesz). Zapewniam Cię, że czegokolwiek ostatecznie szukasz i do czegokolwiek zmierzasz w swoim życiu na każdym jego etapie, nawet jeśli tego nie nazwałeś i nie sprecyzowałeś albo nazwałeś jakkolwiek po swojemu, jest tym czymś
Oświecenie
Odzyskanie Siebie
Prawda
Szczęście
Spokój
Wyjście poza złudzenia
Bóg
…………….
(To wszystko synonimy. Jeśli zabrakło określenia, które czujesz, jako swój cel, wstaw w miejsce kropek).

Czytelnia

Dominika Radwańska

Szczerość – miłość czy skurwysyństwo?

Jest jedna rzecz, która zdumiewa mnie nieustannie i zawsze.
O ile znane są mi mechanizmy działania ludzkiego umysłu oraz zapędy i motywacje, wobec których człowiek jest po prostu bezsilny

Wydarzenia

Komentarze

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu